Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahte Takipçilere Veda!
#1
Instagram'ın sert kararı, tüm umudunu sahte takipçilere ve yorumlara bağlayanları yıkacak!

[Resim: sahte-takipcilere-veda-9799307_o.jpg]

Görünene göre  Instagram, büyüyen sosyal medya etkileyicisi piyasasını fark etmiş durumda. Bu siteler, binlerce beğeni ve spam-benzeri yorumları para karşılığında satmaktalar. Bu hesaplar genel anlamda her pazarlamacının korkutucu rüyası ve gerçek  Instagram kullanıcıları için son derece rahatsız edici.

Instagram, geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde kullanım şartlarını ihlal eden Instagress, InstaPlus ve PeerBoost gibi pek çok üçüncü parti site ve uygulamayı sonlandırdı.

Bir "etkileyici" olmak isteyen kişiler bu tür hizmetleri kullanarak standart yorumlar ve beğenilerden binlerce alabiliyor. Bunun için yapmaları gereken tek şey ise istedikleri beğeni ve yorum sayısın belirterek karşılık gelen ücreti ödemek; işlemin geri kalanını ise  Instagram botları hallediyor. İçerik ile alakalı olmayan, geniş anlamlı, belirsiz veya samimi olmayan sahte yorumların sorumlusu da bu botlar. Neyse ki artık  Instagram bu botlardan kurtulma vaktinin geldiğine karar verdi.

Ayrıca  Instagram bazı hesapları "gizli yasaklamaya" (shadowbanning) da başlamış durumda ve bunun anlamı, spam hashtag'ler ile dolu olan resimlerin aramalarda veya Keşif sekmelerinde gözükmeyeceği. Bu kararın amacı da platformun daha az spam'a sahip olması ve daha gerçek gözükmesinin istenmesi.

Bu isimsiz işletmelerin kapanıyor olmasından dolayı "etkileyici" olmak isteyen kişilerin artık ya "anında ün" hedeflerinden vazgeçmeleri ya da "ortalama" içerik kalabalığının içerisinde kaybolmaları gerekecek. Bu durumun da pazarlamacılar için iyi bir şey olduğu söylenebilirken, pek çok gencin hayallerini kıracağı da söylenebilir.

Kaynak: Chip.com.tr
Alıntı


Bu Konudaki Mesajlar
Sahte Takipçilere Veda! - SuSKuN - 07-05-2017, 10:02 PM

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Sitemiz Türkiye'nin En İyi Hostingi Hosted By Hostmavi tarafından Hosting Edilmektedir!